2013/01/29

Survey - report / Ankieta - wyniki

Hey ;) Last week I asked you to take part in the survey. Some of you found blog defects and the others wanted to give us some advice. We took everything to our hearts - thank you dollies- but remember , sometimes it's really difficult to elate everyone ;) 

Take a look at some of your ideas: 
1 )" Italian Language" 
Italian ? Yeah sure, I will learn it within 24 hours and start writing posts in 3 different languages ;) Come on - I hope you understand that it's not possible. 
2) " The look of the blog - not only the colours"- a Polish user. 
 "You have got weird blog template. Change that, like other blogs did."- a Polish user 
You wrote that because every single Polish blog has the same layout, the same colours ? Well, we don't follow trends, we create them ;P 
3) "It will be great if this blog has more posts everyday" 
It doesn't depend only on us sweetheart ;) If there isn't any Stardoll news or freebies, it's natural that we have nothing to write about this day... 
4) "The information is not always the fastest or newest." 
Hmm... Have you ever thought about the fact we are from Poland and we sleep sometimes...? There is only two of us. We try our best but please understand that we also have school / work and nobody helps us... Other blogs have writers all over the world so maybe that's why their posts are more up-to-date. 
5) "Because of the banner the blog is REALLY unprofessional, I suggest you get a graphic made by someone" 
Oh gosh you sound like a pro , hun ;) I see you don't know the history of our blog at all ;) We had 6 PROFESSIONAL banners before but last time I just wanted to put a simple Stardoll pic of me and my sister ( I'm talking about the previous, yellow template) Is the banner the most important thing? 
 6) "We want more contests" 
We will create some of them if more people want to enter :) 
7) "I think is good, but maybe if it has spoilers, or fashion trends in real life and stardoll it will be awesome!" 
We have spoilers and fashion posts ;) But I will think about articles with outfits ideas - we just need to find a new writer ;) 
8) "Game where anyone who writes a nice comment gets ss gift." 
I hope you can pay for everything sweetie ;) Imagine the situation when I offer that kind of present to everyone who writes something 'nice'... Hmm, I will do it with pleasure if I change my name to 'Piggy Bank' ;) Sorry, rather not possible... 
9) "A competition on who wears best an item with different outfits and a poll so people vote their favourite" 
It's a great idea but I'm afraid people will not enter it ;( We had something like this a year ago and it wasn't a popular contest ;( But we will try again ;) 
10) "Cbox! PLEASE!" 
I have bad experience with Cbox. People insult each other, attach inappropriate files, pretend other users. We don't want any fights here so I definitely will not add this gadget again ;( 
11) "More freebies", "Items on sc in stardesing jewelry" 
We don't create freebies or stardoll items, we write articles about them ;) If you want more freebies or you want to change something in Stardoll.com , ask admins - contact Stardoll. 

▬▬▬▬
Hej ;) Tydzień temu poprosiłam was o wzięcie udziału w ankiecie. Kilkoro z was znalazło pewne defekty / minusy bloga , inni zaofiarowali nam swoje rady. Wszystkie komentarze wzięłyśmy sobie do serca i bardzo za nie dziękujemy - ale pamiętajcie , że nie da się wszystkich uszczęśliwić ;) 

Spójrzmy na kilka przykładowych pomysłów/ pytań: 
1) " Język Włoski w postach"- użytkownik zagraniczny 
Włoski? Jasne, nie ma sprawy ;) Nauczę się go w przeciągu 24 godzin i zacznę pisać posty w 3 różnych językach. Mam nadzieję, że zrozumiesz, że jest to raczej niewykonalne ;) 
2) "Ogólnie wygląd. Nie tylko same barwy" - polska użytkowniczka 
"Macie dziwny szablon bloga. Zmieńcie na zwykły, tak jak także inne blogi, bo wtedy łatwiej się odnaleźć" - polska użytkowniczka 
Kochane Polki, jako jedyne z osób z całego świata narzekacie na układ bloga ;) Piszecie tak, bo każdy polski blog ma ten sam szablon graficzny, zbliżoną kolorystykę itp. No cóż próbując iść cudzymi śladami, gubimy własną drogę do szczęścia, nieprawdaż? Dlatego zamiast podążać za trendami - my je kreujemy ;) 
 "Wolałabym żeby był jak blog, żeby całe artykuły były wyświetlane, tak jak było kiedyś"- polska użytkowniczka 
Jak zapewne zdążyłaś zauważyć, prowadzimy bloga dwujęzycznego. W typowym układzie graficznym nasze posty ciągnęłyby się w nieskończoność - tak jest schludniej i bardziej czytelnie. Jeśli reszta świata nie narzeka i klika aby otworzyć post to Polakom korona z głowy nie spadnie jeśli pójdą w ich ślady. 
3. " Byłoby super, gdyby blog miał więcej postów dziennie"- użytkownik zagraniczny. 
To nie zależy tylko i wyłącznie od nas ;) Jeśli jest mało nowości dotyczących Stardolla, a jak wiecie o darmówkach ostatnio też jakoś głucho - to siłą rzeczy nie ma o czym pisać ;) 
4."Informacja nie zawsze jest najszybsza i najnowsza"- użytkownik zagraniczny. 
Mam nadzieję, że pomyślałaś choć przez moment o jednym malutkim fakcie...Dzieli nas strefa czasowa- mieszkamy w Polsce i jak każdy "czasami" śpimy ;P Bloga prowadzi tylko nasza dwójka - staramy się jak możemy ale też mamy swoje zajęcia czy szkołę. 
5. "Z powodu banera, blog wygląda naprawdę NIEPROFESJONALNIE, sugeruję zaopatrzyć się w grafikę wykonaną przez kogoś"- użytkownik zagraniczny. 
O dżizys , brzmisz jak PROFESJONALISTA lol ;) Widzę, że kompletnie nie orientujesz się w historii naszego bloga, bo gdyby tak było wiedziałabyś , że mieliśmy wcześniej 6 profesjonalnych banerów a ten ostatni ( mówię o czarno - żółtym szablonie) miał być w założeniu zwyczajnym, prostym zdjęciem przedstawiającym mnie i siostrę bez żadnych ozdobników, nienaturalnie wyfotoszopowanych łbów czy za długich rąk. PS Czy nagłówek jest rzeczywiście najważniejszy? 
6."Więcej konkursów""- użytkownik zagraniczny. 
Jeśli ludzie będą chętniej brali w nich udział - to nie ma sprawy ;) 
7." Jest dobrze, ale może jakby były spoilery albo trendy w realnej modzie i tej stardollowej to byłoby super""- użytkownik zagraniczny. 
Ale my mamy działy ze spoilerami i posty o modzie ;) Pomyślę jednak o artykułach z propozycjami stardollowych kreacji ;) Musimy jedynie poszukać nowego redaktora - ktoś chętny? ;) 
8. " Chcę gry, w której każdy kto napisze miły komentarz dostaje prezent SS"- użytkownik zagraniczny. 
Ok, a zapłacisz za te prezenty? ;) Wyobraź sobie sytuację, w której każdy chciałby taki prezent otrzymać...Ja oczywiście zrobię to z czystą przyjemnością jak tylko zmienię imię na "ŚWINKA SKARBONKA" ;) A to jakoś nie wydaje mi się możliwe ... 
9." Chcę konkursów na najlepszy strój z wykorzystaniem jednej części garderoby, następnie ludzie mogliby głosować w ankiecie, czyj strój był najlepszy""- użytkownik zagraniczny.  
Pomysł super ale nie jestem przekonana jak dużej ilości osób by się to spodobało ;( Mieliśmy już cos takiego rok czy dwa lata temu i nie należało to do najpopularniejszych konkursów... ale możemy spróbować ponownie ;) 
10. ' Czat poproszę!" "- użytkownik zagraniczny. 
Mam złe doświadczenia z czatem na blogu. Ludzie obrażają się wzajemnie, podszywają pod innych , wysyłają linki do niestosownych treści... Nie chcę tutaj żadnych wojen użytkowników więc temu gadżetowi mówię stanowcze NIE. 
11."Więcej darmówek", " Przedmioty za starmonety w StarDesign Jewelry" - "- użytkownik zagraniczny. 
My nie tworzymy darmówek ani stardollowych przedmiotów - my tylko przekazujemy wam newsy, które ich dotyczą ;) Jeśli chcecie więcej darmówek albo zmian dotyczących strony Stardoll.com - skontaktujcie się z administratorami tej strony :)

16 comments:

 1. Love the new layout, except arrow pointer, it is kinda annoying, but the color scheme is great.

  ReplyDelete
 2. Fajnie, że umieściłaś wyniki tutaj :] Wzięłam udział i nawet moja wypowiedź jest tutaj, ale cicho ;)

  ReplyDelete
 3. Dobrze zredagowany post. Ja raczej nie mam pomysłów na uświetnienie bloga, moim zdaniem jest w porządku. Myślę że nie wszystkich da się zadowolić, a niektórzy są troszkę zbyt leniwi żeby napisać jakiś sensowny komentarzyk.

  ReplyDelete
 4. @Rose4400: Starałam się wybierać ciekawsze pytania / pomysły ;)
  @Venus: Thanks :)
  @MistAsh: Z tym lenistwem to niestety prawda ;)

  ReplyDelete
 5. OMG, people is so stupid!!

  ReplyDelete
 6. @Lucresha12 : Why,sweetie? :)

  ReplyDelete
 7. I love the new changes :) Thank you for the post

  ReplyDelete
 8. Love that you posted the results! - applemartini

  http://stard0llsecrets.blogspot.ca/

  ReplyDelete
 9. Im glad the results helped inspire you! I love the new layout, and the header picture is stunning, overall a lovely new look :)

  ReplyDelete
 10. i agree with the no CBoxes. just look at the people at underneath stardoll. there's bullying almost everyday. and the blog i contribute to has a cbox and someone made extremely nasty comments.

  ReplyDelete
 11. @Katherine Martin: I know ;( Sometimes people are real monsters....

  ReplyDelete
 12. Anonymous1/30/2013

  Your actual header is copy of Ruoxing Zhang! Look here: http://www.artleo.com/pic/201111/1366x768/artleo.com-13942.jpg
  That's a shame that blog popular like this one had copied header.

  ReplyDelete
 13. nagłówki na tym blogu zawsze były nietuzinkowe, a co za tym idzie bardzo ładne :) mnie się podoba ^^

  ReplyDelete
 14. Pierwszy raz, odwiedzam tego bloga i trafiając na ten post, mam ochotę wyrazić swoja opinię na jego temat ;3

  plusy: układ bloga bardzo mi się podoba, wszystko jest świetnie umieszczone, dużym plusem jest to, że artykuły nie są wyświetlane całe, tylko żeby je przeczytać trzeba je otworzyć przez kliknięcie. Jest to duże ułatwienie, bo mogę szybko przejrzeć posty i wybrać te które mnie najbardziej interesują.


  minusy: kolor i nagłówek. Przez te dwie rzeczy, od razu odechciewa mi się tutaj wchodzić. To prawda, że większość blogów o stardoll ma zbliżoną kolorystykę, ale nie widzę nic w tym złego. Przez to, że kolor jest jasny, wszystko wydaję się klarowniejsze i łatwiej przyswajalne dla oka. Dużo łatwiej, przyjemniej ogląda się posty na jasnym, pastelowym tle, niż na takim jakie ma ten blog. Nagłówek, to raczej sprawa gustu. niektórym może się podobać a innym nie. Mi się osobiście, niestety nie podoba, zwyczajnie nie trawię, tego typu grafik, są dla mnie obrzydliwe i źle mi się kojarzą.
  Wkurzający jest trochę też kursor, wolałabym, jednak żeby strzałka, była taka jak zawsze, zwykła ;)

  co można dodać:
  -więcej postów typu: GET THE LOOK (fajnie są zrobione, trzymajcie tak dalej)
  -konkursy na make-up i stylizacje


  Podsumowując, wyraziłam swoje zdanie i mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Blog ogółem jest fajny, ale gdybym to ja była jego właścicielką, to od razu zmieniłabym kolory na jaśniejszy. Ciemne tło najbardziej mi przeszkadza i na dodatek przytłacza, na wszystko inne można przymknąć oko. ;)

  -carolla-

  ReplyDelete
 15. I do like CBoxes, but I find in makes blogs that have them run really slow. It would be a hard job also to constantly have someone monitor them. - applemartini

  http://stard0llsecrets.blogspot.ca/

  ReplyDelete
 16. Thanks for making my day much much better :D Was so funny to read ^^

  ReplyDelete

Share your opinion / Podziel się swoją opinią