2012/04/16

Rozczarowanie... / Disappointment...

Muszę przyznać , że czuję się rozczarowana...Rozumiem fakt, że nie chce wam się komentować postów - ok - nie ma sprawy, ale dlaczego tylko 4 osoby postanowiły wziąć udział w konkursie na 50 stardollarów? Nie to nie - drugiej szansy nie będzie... Dziękuję tym , którzy się starają i są z nami każdego dnia - ale będę się musiała poważnie zastanowić czy jest jakiś sens w poświęcaniu mojego czasu i prowadzeniu bloga, którego czytają 4 osoby...
▬▬▬▬▬
I must say I'm a bit disappointed... I understand that you don't want to leave comments - ok - no problem, but why only 4 people took a part in the contest where you could have win 50 stardollars? You don't want to get free sd? Ok - there will be no second chance... I would like to thank those who are with us every day - but I will have to take a long hard look at keeping this blog...

16 comments:

 1. Well, I think that you shouldn't leave this blog! There are so many ppl, including me, who visit your blog daily but don't comment..
  As for the comp, personally, I didn't have the time to enter as it's my Easter holidays and I am not at home very much..
  Please don't close the blog !

  ReplyDelete
 2. NO!!!!!, Even though i don't leave comments i don't want you to quit the blog!!!!! :O :O

  (And yes, i didn't take part in the contest, reason: didn't have the time making a scenery and i know that i would fail...)

  PLEAASSEEEE keep the blog

  Ps. i do think it's a little annoying that you have to wait for the comments to show :/

  ReplyDelete
 3. próbowałam kilka razy prowadzić własnego bloga ale nie opłacało mi się... nie miałam czasu, a pisałam tylko "dla siebie". widzę Twoje poświęcenie pisząc posty, wyszukujesz darmówki, nowości itd, a na dodatek piszesz w dwóch językach... życzę powodzenia :)

  ReplyDelete
 4. @johanna9813: I know it's annoying that you have to wait to see the comments but we have some haters who try to ruin our blog at all costs - they leave noisy comments - that's why I had to do that :(

  @ everyone: If I get no response from you guys, how could I know you read this blog?

  ReplyDelete
 5. I was looking forward to this contest =(

  ReplyDelete
 6. Please don't leave! This is one of my favorite blogs!

  ReplyDelete
 7. No! You can't leave this blog! I read it every day, it's the best blog I know! I can't believe only four people entered the comp, I would love to win 50sd, I think most people don't bother commenting on things like free items because they think, well what do i say. I lt of the time I just go on to find our new things but never think to comment! I will try comment more. If you got rid of this blog I'd be lost!

  ReplyDelete
 8. Alex and Victoria... i am with you, girls :) i enjoy being here, i enjoy being commenting, and i am here cause i like this blog :) i'm shocked, i didn't know about 4 people entering the contest... ! like said above ( by crazyprincess08 ) ...I was also looking forward to this contest .
  I don't know even what to say! and i agree, it's hard to keep something up and running when you don't get feedback. But I so sincerely don't want to see this blog ending...

  ReplyDelete
 9. Please keep the blog!!! =[

  ReplyDelete
 10. OLAdvb: i know, i was a adctive commenter (or whatever it is called) back then, but it's been a long time, are they still sending the hate comments?? :)

  ReplyDelete
 11. Anonymous4/17/2012

  Don't leave! This blog is the best I've seen. I just got my Google account figured out, and I intend to be very active on here! Please, please, please keep Miss-of-Stardoll alive!

  ReplyDelete
 12. Po co czytać ten blog skoro post dodajesz co 2 dni i to jeszcze po 1 na 2 dni .

  ReplyDelete
 13. Metamorfozy.moda.newsy.stardoll said...

  Po co czytać ten blog skoro post dodajesz co 2 dni i to jeszcze po 1 na 2 dni .  Wiesz co ci dziecko powiem? "W dupie byłaś i gówno widziałaś..." Żal mi takich pasożytów jak ty - nawet nie jesteś obserwatorem - a wypowiadasz się jakbyś pozjadała wszelkie rozumy. Mam serdecznie dość takich pustaczków - co cię do jasnej cholery obchodzi kiedy i z jaką częstotliwością daję posty? I kim ty niby jesteś? Anonimowo gębę każdy otworzyć potrafi.
  Jeśli nie wiesz albo nie rozumiesz , jakie miało być założenie tego bloga to łaskawie nie otwieraj otworu gębowego w celu wypuszczenia z niego kilku nieznaczących bąków. Głęboko w ...poważaniu mam słowa kogoś, kto nie zna ani mnie ani tego , co robię na blogu. Jeszcze jakieś życzenia? Nie? To żegnam.
  Nikt cię słońce nie prosi o czytanie tego, co tu publikuję.

  Jeśli kogoś uraziła moja wiadomość lub słowa w niej zawarte - przepraszam. Ale dość już mam anonimowych i wszystkowiedzących haterów. Otwierają paszczę tylko wtedy , kiedy mają okazję wytknąć jakiekolwiek niedociągnięcia.

  ReplyDelete
 14. ciesze sie, ze dalej prowadzisz bloga i calkiem dobrze sobie radzisz :)

  ReplyDelete

Share your opinion / Podziel się swoją opinią